Przecinarka plazmowa Stamos Germany S-PLASMA 120

Dostępność: brak towaru
Cena: 3 019,94 zł 3019.94
Cena netto: 2 455,24 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.85715
Producent: Stamos
Kod produktu: MP10020006

Opis

Przecinarka plazmowa Stamos Germany S-PLASMA 120

Przecinarka plazmowa Stamos Germany S-PLASMA 120 to profesjonalne urządzenie z linii produktów Basic, umożliwiające dokładne cięcie elementów metalowych za pomocą łuku plazmowego.

W przecinarce zastosowano zaawansowaną technologię tranzystora MOSFeT, która zwiększa moc wyjściową maszyny. Jednocześnie sprzęt cechuje się niewielkim rozmiarem i ciężarem. Wykorzystana nowoczesna elektronika utrzymuje parametry łuku elektrycznego na stałym poziomie, dzięki czemu praca jest płynna i stabilna.

Maszyna S-PLASMA 120 wyposażona jest w jonizator, który umożliwia bezstykowe zajarzenie łuku. Poprawia to jakość cięcia, obniża koszty eksploatacyjne oraz zapewnia wydajność i komfort. Doskonale sprawdzi się podczas cięcia stali, stali nierdzewnej, oraz metali kolorowych, w tym aluminium.

Proces cięcia odbywa się za pomocą prądu AC poprzez wytworzenie w palniku plazmy elektropowietrznej oraz skierowanie jej przez dyszę w stronę ciętego materiału. Do cięcia plazmą zaleca się stosowanie sprężonego powietrza.

Produkt Stamos Germany dostarczany jest z wózkiem ułatwiającym prowadzenie uchwytu. Płynna regulacja prądu cięcia zapewnia dogodne ustawienie potrzebnych parametrów za pomocą poręcznego, dużego pokrętła. Czytelna skala oraz wyraźny wyświetlacz ułatwiają dopasowanie i odczytanie wartości. Obsługa przecinarki plazmowej jest intuicyjna i prosta, dlatego też urządzenie doskonale sprawdzi się również wśród początkujących użytkowników.

Przecinarka plazmowa cechuje się niewielkim rozmiarem i wagą. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w dwie solidne rączki ułatwiające przenoszenie. Kompaktowy charakter sprzętu oraz uchwyty zwiększają mobilność.

Marka Stamos Germany cechuje się solidnymi urządzeniami sprawdzającymi się w każdych warunkach produkcyjnych. Mając świadomość wysokiej jakości i trwałości maszyn, na przecinarkę plazmową Stamos Germany S-PLASMA 120 udzielamy długookresowej gwarancji.

Przecinarka sprzedawana jest z kompletnym wyposażeniem niezbędnym do cięcia łukiem plazmowym. Dla zapewnienia dłuższej eksploatacji dołączamy pakiet części zamiennych. W zestawie, wraz z przecinarką plazmową Stamos Germany S-PLASMA 120, znajduje się:

  • Uchwyt do cięcia plazmą 4,2 m
  • Przewód z zaciskiem masowym 4,3 m
  • Wózek ułatwiający prowadzenie uchwytu
  • Zespół przygotowania powietrza wraz z wężami
  • Części eksploatacyjne

 

Model S-PLASMA 120
Nr katalogowy 2006
Stan artykułu Nowy
Znamionowe napięcie wejściowe 400 V, 3-Fazowe
Częstotliwość sieciowa 50 / 60 Hz
Znamionowy prąd wejściowy 21 A
Maksymalny prąd wejściowy 29 A
Moc wejściowa znamionowa 13,6 kVA
Moc wejściowa maksymalna 18,8 kVA
Napięcie biegu jałowego 268 V
Prąd cięcia 20 - 120 A
Znamionowy cykl pracy 60 %
Prąd cięcia w cyklu pracy 100 % 92 A
Prąd cięcia w cyklu pracy 60 % 120 A
Zapłon Bezdotykowy
Maksymalna grubość cięta 32 mm
Szerokość cięcia 1,4 mm
Wymagany przepływ powietrza 170 l/min
Ciśnienie robocze powietrza 6 bar
Uchwyt plasma 4,2 m
Przewód masowy z zaciskiem 4,3 m
Kabel zasilający 1,3 m
Chłodzenie obudowy Wentylator
Sposób chłodzenia uchwytu Powietrze
Współczynnik mocy 0,93
Sprawność (w warunkach znamionowych) ≥0,85
Klasa izolacji F
Konstrukcja zgodna z EN 60974-1;
EN 60974-10
Zgodność z EG CE
Stopień ochrony IP20S
Wymiary (DxSxW) 57 x 49,5 x 29 cm
Waga 38,2 kg
Wymiary wysyłki (DxSxW) 68 x 53 x 40 cm
Waga wysyłki 42,5 kg

 

MOSFeT - technologia ta zapewnia najwyższą wydajność, przy niewielkich wymiarach i masie urządzenia. Wynikiem jest sprawność na poziomie 93%.
CERTYFIKATY - przecinarka plazmowa została wykonana według surowych norm europejskich oraz przeszła badanie pod kątem zgodności z CE oraz RoHS.
WENTYLATORY - bardzo wydajny wentylator zapewniający optymalne odprowadzenie ciepła podczas pracy maszyny.
UZIEMIENIE - z tyłu każdego urządzenia znajduje się śruba z oznaczeniem uziemienia. Przed uruchomieniem należy uziemić urządzenie za pomocą przewodu, którego przekrój nie może być mniejszy niż 6 mm.
WŁĄCZNIK / WYŁĄCZNIK
CIĘCIE ŁUKIEM PLAZMOWYM - gęsty łuk plazmowy topi metal i wyrzuca go ze szczeliny dzięki energii kinetycznej, jaką nadaje mu sprężone powietrze. Dzięki tej metodzie możliwe jest osiągnięcie wysokich prędkości cięcia przy zachowaniu wysokiej jakości. Nie jest wymagane zastosowanie drogiego gazu ochronnego, wystarczy sprężone powietrze.
CURRENT - płynna regulacja prądu.
PRZECIĄŻENIE / AWARIA - lampka zapala się w przypadku wystąpienia dwóch sytuacji:
a) jeżeli maszyna uległa awarii i nie może być eksploatowana.
b) jeżeli maszyna przekroczyła standardowy cykl pracy i został uruchomiony tryb ochrony przed przegrzaniem. W tym trybie należy pozostawić maszynę z włączonym zasilaniem. Jeżeli czerwona kontrolka zgaśnie, oznacza to, że urządzenie schłodziło się do temperatury eksploatacji i może być ponownie użytkowane.
PRZYŁĄCZE GAZU / POWIETRZA - do urządzenia podłączamy gaz / sprężone powietrze, a jego przepływ jest uruchamiany elektrozaworem sterowanym przyciskiem na uchwycie.
NAPIĘCIE ZASILANIA - przecinarka zasilana jest z trzech faz (400 V +/- 10 %).
POST TIME - czas dopływu gazu / sprężonego powietrza po zaniku łuku elektrycznego. Funkcja stosowana w celu schłodzenia uchwytu.
ZŁĄCZE PRZEWODU MASY

 

 Gwarancja na 36 miesięcy Możliwość zwrotu przez 10 dni Wystawiamy fakturę VAT/paragon

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Submit
Menu Szukaj więcej więcej
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl