Spawarka S-AC200P BASIC

Dostępność: brak towaru
Cena: 2 198,99 zł 2198.99
Cena netto: 1 787,80 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.06334
Producent: Stamos
Kod produktu: MP10020094

Opis

Spawarka S-AC200P BASIC

Profesjonalne urządzenie spawalnicze do spawania aluminium AC/DC metodą TIG firmy Stamos Germany przeznaczone jest do profesjonalnego użytku. Urządzenie cechuje się wytrzymałą konstrukcją i dużą niezawodnością.

Prąd spawania urządzenia spawalniczego AC/DC TIG, S-AC200P BASIC jest w przypadku prądu stałego regulowany w zakresie 5 - 200 Amperów, w przypadku prądu zmiennego w zakresie 20-200 Amperów, a w przypadku spawania E-Hand w zakresie 10 - 160 Amperów, dzięki czemu urządzenie można w optymalny sposób dostosować do danych warunków.

spawarka S-AC200P do aluminium TIG AC

Urządzenie pracuje z napięciem wejściowym wynoszącym 230 V oraz ma niewielki ciężar dzięki zastosowaniu lekkich, ale stabilnych materiałów. Jeszcze dzisiaj zdecydujcie się Państwo na zakup najwyższej jakości profesjonalnego urządzenia spawalniczego AC/DC-TIG-/MMA, S-AC200P BASIC firmy Stamos Germany.

Urządzenie spawalnicze AC/DC TIG, S-AC200P BASIC pracuje w oparciu o technologię MOSFET i dlatego też efektywność wykorzystania przez nią energii sięga 93%. Ponadto dzięki stałemu dopływowi prądu zapewniona zostaje najwyższa jakość spawu.

Funkcje urządzenia spawalniczego AC/DC-TIG-/MMA, S-AC200P BASIC firmy Stamos Germany:

 • Spawanie aluminium metodą WIG / TIG (zarówno DC, jak i AC)
 • MMA (spawanie ręczne)
 • Hot Start (automatyczne zwiększenie napięcia przy uruchamianiu)
 • Anti-Stick (zapobiega wypalaniu się elektrody)
 • Funkcja pulsacji (umożliwia użycie większej energii bez konieczności znaczącego podwyższania temperatury na obrabianym przedmiocie)
 • Dużej mocy wentylatory służące do chłodzenia i ochrony przed przegrzaniem
 • Zapłon HF
 • Tryb 2T/4T
 • Prąd spawania 200 amperów
 • Przyłącze 230 Volt
 • Najnowsza technologia
 • Wytrzymała, powlekana proszkowo obudowa z blachy stalowej

Urządzenie spawalnicze AC/DC-TIG-/MMA, S-AC200P BASIC wyróżnia się wielostronnymi możliwościami zastosowania. Dzięki tym właśnie niezliczonym możliwościom zastosowania urządzenie S-AC200P BASIC jest perfekcyjnym urządzeniem wielofunkcyjnym, które przekonuje swoją wysoką jakością wykonania oraz precyzyjnym dostrojeniem.

Najbardziej istotną cechą tego urządzenia spawalniczego jest możliwość spawania metodą TIG. Przy czym można tutaj spawać nie tylko w trybie DC, lecz również w trybie AC. Przy zastosowaniu metody spawania TIG w trybie DC można obrabiać niemal wszystkie powszechnie stosowane materiały, jednakże aby móc stosować urządzenie do spawania wszystkich materiałów decydujące znaczenie ma tryb AC, gdyż dzięki niemu można w dziecinnie łatwy sposób obrabiać aluminium. Ustanawiająca standardy technika gwarantuje najwyższej jakości spaw. Tym samym niemalże nie ma na rynku bardziej odpowiedniego urządzenia, niż S-AC200P BASIC.

Oczywiście urządzenie S-AC200P BASIC posiada również funkcję spawania metodą MMA (E-Hand). Jedną z najważniejszych zalet spawania metodą MMA jest brak konieczności stosowania dodatkowego gazu ochronnego. Spawanie z użyciem elektrody jest stosunkowo łatwą do nauczenia się metodą spawania, a tym samym jest odpowiednie również dla osób początkujących. Urządzenie spawalnicze S-AC200P BASIC firmy Stamos Power urzeka przy tym swoim intuicyjnym i bardzo łatwym sposobem obsługi.

Funkcja pulsacji wmontowana dodatkowo w tym urządzeniu spawalniczym AC/DC-TIG-/MMA, S-AC200P BASIC umożliwia Państwu użycie większej energii bez konieczności znaczącego podwyższania temperatury na obrabianym przedmiocie. Dzięki częstotliwości pulsacji można ustalić częstość występowania ruchów falowych w jednostce czasu. Poza tym można również regulować wzrost i spadek prądu.

Urządzenie spawalnicze S-AC200P BASIC firmy Stamos Power wyposażone jest w dużej mocy wentylatory, które w optymalny sposób chłodzą urządzenie. Dzięki wyborowi najwyższej jakości wentylatorów zagwarantowane jest optymalne chłodzenie podczas pracy, a ciepło powstające w urządzeniu jest szybko i efektywnie z niego odprowadzane. Tak więc, wraz z urządzeniem zakupują Państwo całościowy pakiet ochronny w postaci połączenia perfekcyjnego chłodzenia i termicznego zabezpieczenia przeciążeniowego.

 W zestawie oprócz spawarki znajdują się:

 • Zacisk masowy 3 m
 • Palnik TIG 3,9 m
 • Uchwyt elektrody 3 m
 • Tuleja 2,0mm
 • Tuleja 2,4mm
 • Tuleja 3,2mm
 • Obudowy tulei
 • Łącznie z 3 różnymi dyszami ceramicznymi (5, 6, 7)
 • Nasadka krótka
 • Łącznie z nasadką długą
 • Maska
 • Młotek spawalniczy ze szczotką drucianą.
SPECYFIKACJA TECHNICZNA
Model S-AC200P BASIC
Stan Nowy
Napięcie wejściowe 230 V, 1-fazowe
Częstotliwość (Hz) 50/60
Cykl pracy 60%
Liczba amperów przy 100% cyklu pracy 135
Zapłon TIG HF – wysoka częstotliwość
Grubość spawalna MMA 0,5 mm - 4 mm
Grubość spawalna TIG/WIG 0,5 mm - 6 mm
Prąd wejściowy skuteczny / maksymalny 14,7 / 20,4 A
Napięcie w ruchu jałowym 70 V
Stopień ochrony obudowy IP21S
Klasa izolacji F
Zabezpieczenie nadnapięciowe tak
Chłodzenie Wentylatory
Przełącznik pomiędzy trybami 2- taktowym i 4-taktowym tak
Gazowy zawór magnetyczny tak
Prąd spawania prądem stałym DC TIG 5 - 200 A
Prąd spawania prądem zmiennym AC TIG 20 - 200 A
Prąd spawania E-Hand 10 - 160 A
Średnica elektrod TIG 1 - 3,2 mm
Średnica elektrod MMA 1 - 4 mm
Czas dopływu gazu 1 - 10 sek.
Prąd impulsowy 20 - 200 A
Szerokość impulsu (Pulse Width) 0,1 - 0,9 (10 - 90%)
Częstotliwość impulsu 0,5 - 25Hz
Hot Start / Anti-Stick / ARC-Force tak
Prąd początkowy tak
Prąd końcowy tak
Przyłącze regulatora zdalnego tak
Częstotliwość AC 20 - 100 Hz
SP Prąd do usuwania kraterów 30 - 70%
Wymiary (DxSxW) 50 x 33 x 35,5 cm
Waga 19,9 kg
Wymiary wysyłki (DxSxW) 60 x 43 x 43,5 cm
Waga wysyłki 27,9 kg

 

Na spawarkę dajemy aż 3 letnią gwarancję konsumencką (przy zakupie na firmę gwarancja wynosi 24 miesiące).

 

MOSFeT W tym inwertorowym urządzeniu zastosowano technologię MOS-Fet. W porównaniu ze zużytą energią otrzymujemy nieproporcjonalnie dużą moc. Wynikiem tego jest 93% skuteczność działania! Dzięki temu prąd zyskuje dużą stałość a spawy są perfekcyjne. Tylko dzięki zastosowaniu technologii MOSFeT urządzenie jest tak małe i lekkie.
Włącznik / wyłącznik Najwyższej jakości przełącznik ze zużywającego się w niewielkim stopniu materiału służący do włączania i wyłączania urządzenia.
Prąd normalny Urządzenie pracuje wykorzystując przyłącze 1-fazowe (230V +/- 10%).
AC/DC Dzięki inwerterowi możemy spawać z wykorzystaniem 60% efektywnej mocy prądu stałego (DC) lub zmiennego (AC). Dzięki temu urządzenie może spawać dowolne metale. Do spawania metali lekkich, jak np. aluminium i tytan, wykorzystujemy prąd zmienny AC. Z kolei do spawania innych metali, takich jak stal budowlana i automatowa należy przełączyć urządzenie na prąd stały DC. W porównaniu ze zużytą energią otrzymujemy nieproporcjonalnie dużą moc. Nieprzerwane utrzymywanie dopływu prądu gwarantuje nienaganny spaw. Wynikiem tego jest 93% skuteczność działania.
ZAPŁON HF Jest to bezdotykowy zapłon wysokiej częstotliwości wykorzystywany przy spawaniu metodą TIG, co zapewnia bardzo czysty punkt początkowy spawania.
WIG/TIG W przeciwieństwie do spawania metali w osłonie gazowej MIG/MAG, w przypadku spawania TIG łuk elektryczny żarzy się między nietopiącą się elektrodą wolframową a spawanym materiałem. Do ochrony elektrody wolframowej oraz jeziorka spawalniczego niezbędne są obojętne gazy takie jak argon lub hel i/lub mieszaniny gazów z komponentami nieulegającymi utlenianiu. Spawanie TIG można stosować w przypadku wszystkich metali ulegających topieniu podczas spawania. Wybór rodzaju prądu, polaryzacji oraz gazu ochronnego, zależy od rodzaju spawanego materiału. Urządzenie to pracuje z wykorzystaniem palnika spawalniczego TIG, który wyposażony jest w elektrodę wolframową i do którego doprowadzany jest dodatkowo gaz osłonowy - argon oraz, w zależności od materiału, dodatek spawalniczy. Nasi specjaliści zalecają stosowanie czerwonych elektrod wolframowych do stali / stali szlachetnej, czarnych do stali i żeliwa oraz złotych i szarych do stosowania uniwersalnego. W zależności od grubości blachy zaleca się następujące elektrody wolframowe:

 • Blacha cienka (0,5-1mm) = elektroda 1,6 mm
 • Blacha normalna (1-6 mm) = elektroda 2,4 mm
 • Blacha gruba (powyżej 6 mm) = elektroda 3,2 mm
HOT-START Funkcja pozwala na zapłon łuku elektrycznego w przypadku problematycznych elektrod, ponieważ napięcie przy starcie jest automatycznie zwiększane. Po zainicjowaniu zapłonu, urządzenie automatycznie przełącza się na wcześniej ustawione napięcie.
ANTI-STICK Funkcja ta zapobiega stopieniu się elektrody, ponieważ natężenie prądu jest automatycznie zmniejszane.
PRZEŁĄCZNIK FUNKCJI PULSACJI Służy do włączania i wyłączania funkcji pulsacji.
PULSE FQ Częstotliwość ruchu fal w jednostce czasu (przy spawaniu pulsacyjnym).
PULSE WD Siła poszczególnych fal (górna i dolna wartość natężenia prądu elektrycznego przy wartości pulsacyjnej).
MMATutaj następuje połączenie najnowocześniejszej technologii inwertorów na małych powierzchniach. Dzięki temu możemy spawać elektrodami o grubości do 4,2 mm w doskonałej jakości. Dzięki niezwykle małej wadze, urządzenie nadaje się doskonale zarówno do wykonywania prac montażowych, jak i szczególnie ciężkich prac, np. na placu budowy. Automatyczne dopasowanie energii zapłonu (zarówno w trybie HF jak i Liftarc) zapewnia najlepsze cechy zapłonu.
Tryb 2T/Tryb 4T Wybór funkcji "4T/2T" dzieli proces spawania metodą MIG na tryb "2T" (bez blokady samoczynnej) i tryb "4T" (z blokadą samoczynną).

"Tryb 2T" oznacza uruchomienie procesu spawania po wciśnięciu przycisku palnika oraz zatrzymanie procesu spawania po zwolnieniu przycisku.

"Tryb 4T" oznacza wzbudzenie prądu wyjściowego zapłonu łuku elektrycznego po pierwszym wciśnięciu przycisku palnika oraz ustawienie prądu na standardową wartość właściwą dla spawania po zwolnieniu przycisku palnika. Po zakończeniu spawania należy ponownie wcisnąć przycisk palnika. Na skutek tego prąd spawania zacznie spadać, aż do chwili osiągnięcia wartości prądu końcowego łuku i pozostanie na takim poziomie. Spawarka wstrzyma przenoszenie prądu wyjściowego po ponownym zwolnieniu przycisku palnika.
POST TIME Czas zwalniania strumienia gazu regulowany z sekundową dokładnością. Regulacja ta jest ważna w celu wychłodzenia stopionego a zespawanego materiału i jego ochrony przed utlenieniem.
START CURRENT Prąd początkowy. Służy do ustawienia prądu początkowego i rozpoczęcia spawania prądem o pożądanym natężeniu. Następnie dzięki funkcji UP SLOPE natężenie prądu wzrośnie powoli do wartości natężenia prądu normalnego, by dzięki temu chronić materiał i zapobiegać powstawaniu nadpalonych miejsc.
CRATER Prąd końcowy. Działa tylko przy włączonym trybie 4T. Służy do ustawienia prądu końcowego na wartość pomiędzy 5 i 200 amperów i zakończenia spawu prądem o pożądanym natężeniu. Natężenie prądu spawania redukowane jest do wartości natężenia prądu końcowego, by dzięki temu chronić materiał i zapobiegać powstawaniu nadpalonych miejsc.
BASE CURRENT Prąd o niskim natężeniu. Działa tylko przy włączonym trybie spawania pulsacyjnego. Służy do tego, aby podczas spawania pulsacyjnego zmieniać tryby natężenia prądu normalnego (CURRENT) na prąd o niskim natężeniu.
CLEAN WD Regulacja prądu dodatniego i ujemnego w celu uzyskania różnego stopnia wtopienia spawu w materiał. Ma to jednakże znaczenie tylko podczas spawania aluminium.
CURRENT Prąd normalny z możliwością regulacji.
GAZ OCHRONNY Do spawania metodą WIG/TIG konieczny jest gaz ochronny lub gaz aktywny.
PRZYŁĄCZE PEDAŁU NOŻNEGO Urządzenie może być również zdalnie sterowane za pomocą pedału nożnego. Znajduje się on w naszej ofercie.

 

Wysyłka w 24 godzinyGwarancja na 36 miesięcyMożliwość zwrotu przez 10 dniWystawiamy fakturę VAT/paragon
 
 

Opinie o produkcie (0)

Submit
Menu Szukaj więcej więcej
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl