Spawarka S-ALU333PH

Dostępność: brak towaru
Cena: 4 309,20 zł 4309.20
Cena netto: 3 503,41 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 3.625
Producent: Stamos
Kod produktu: MP10020039

Opis

Spawarka TIG S-ALU 333 PH firmy Stamos Selection, odznacza się wyjątkowo trwałą konstrukcją oraz dużą pewnością użytkowania. Pracuje z napięciem wyjściowym rzędu 400, prąd spawania spa-warki TIG S-ALU 333 PH jest regulowany w zakresie od 10 – 333 Amperów w przypadku spawania metodą TIG, oraz od 10 – 250 Amperów w przypadku spawania elektrycznego ręcznego MMA, a zatem urządzenie łatwo dopasowuje się do każdych warunków. Zakupcie Państwo jeszcze dzisiaj tanią spawarkę TIG S-ALU 333 PH firmy Stamos Selection.
Spawarka TIG S-ALU 333 PH pracuje w oparciu o technologię MOSFET, dlatego też efektywność wykorzystania przez nią energii sięga 93%.

Zakres dostawy:

 • S-ALU 333PH
 • Pakiet węży TIG: 4m
 • Elektrody
 • Dysze ceramiczne
 • Kabel masowy: 4m
 • Uchwyt elektrody: 4m
 • Różne uchwyty dysz elektrod
 • Końcówka palnika
Model S-ALU 333 PH (2039)
Stan Artykułu Nowy
Napięcie wejściowe 400V, 3-Fazowe
Częstotliwość (Hz) 50/60
Prąd wejściowy ef./max. 20/25A
Napięcie biegu jałowego 104V
Stopień ochrony obudowy IP215
Klasa izolacji F
Ochrona przed przepięciem Tak
Chłodzenie Wentylator
Przełącznik zmiany trybu 2 i 4 TAKT Tak
Zawór gazowo-magnetyczny Tak
Czas włączania ED 100% 261A
Czas włączania ED 60% 333A
Prąd spawania DC TIG 10 - 333A
Prąd spawania AC TIG 10 - 333A
Prąd spawania elektrycznego ręcznego MMA 10 - 250A
Zapłon TIG HF – wysoka częstotliwość
Prąd impulsowy 20 - 333A
Częstotliwość impulsu 0,5 - 300Hz
Długość impulsu 0,1 - 0,9 (10 - 90%)
Czas zwalniania gazu 1 - 10Sek.
Grubość spawu 0,5-12 mm
Czas redukcji prądu (Down Slope) 0-10 Sek.
Przekrój elektrod TIG 1 - 4mm
Przekrój elektrod MMA 1 - 5mm
Przyłącze sterowania na odległość Tak
ARC - Force Tak
Hot-Start/Anti-Stick Tak
Konstrukcja zgodna z EN 60974-1
Zabezpieczenie Tak
Wymiary (DxSxW) 60 x 40 x 37 cm
Waga 37 kg
Wymiary wysyłki (DxSxW) 72 x 46 x 46 cm
Waga wysyłki 47 kg

 

MOSFeT - W tym inwertorowym urządzeniu zastosowano technologię MOSFET. W porównaniu ze zużytą energią otrzymujemy nieproporcjonalnie dużą moc. Wynikiem tego jest 93% skuteczność działania! Dzięki temu prąd zyskuje dużą stałość a spawy są wręcz perfekcyjne. Tylko dzięki zastosowaniu technologii MOS-FET urządzenie jest tak małe i lekkie.
WENTYLATORY DUŻEJ MOCY - wysokiej jakości wydajne wentylatory zapewniają optymalne chłodzenie urządzenia podczas jego pracy.
NATĘŻENIE PRĄDU - Urządzenie wykorzystuje 3-fazowe zasilanie (400 V + / - 10%).
Wskaźnik LED - wskazuje aktualne natężenie w amperach
Wskaźnik LED przeciążenia / awarii - Lampka zapala się w następujących dwóch sytuacjach:
a) jeśli maszyna ma awarię i nie może być eksploatowana, oraz
b) jeśli maszyna przekroczy standardowy czas obciążenia pracą, włącza się wówczas tryb ochronny i maszyna przerywa pracę i zatrzymuje się aby ostygnąć z przegrzania i znowu przejąć kontrolę nad temperaturą. Z tego właśnie powodu maszyna zatrzymuje się. Podczas tego zdarzenia świeci się czerwona lampka awaryjna znajdująca się z przodu obudowy. Nie musicie wówczas wyciągać kabla zasilającego z gniazdka. W celu wychłodzenia maszyny wentylator może nadal pracować. Gdy maszyna osiągnie normalną temperaturę, kontrolka zgaśnie po czym maszyna może zostać ponownie uruchomiona.
WIG/TIG - W przeciwieństwie do spawania metali w osłonie gazowej MIG/MAG, w przypadku spawania TIG łuk elektryczny żarzy się między nie topiącą się elektrodą z wolframu a spawanym materiałem. W celu ochrony elektrody z wolframu i spoiny, konieczne jest użycie gazów obojętnych, takich jak argon i hel lub ich mieszanek z nie utleniającymi się komponentami. Spawanie TIG można stosować w przypadku wszystkich metali ulegających topieniu podczas spawania. Wybór rodzaju prądu, polaryzacji oraz gazu ochronnego, zależy od rodzaju spawanego materiału. Urządzenie to pracuje palnikiem TIG zaopatrzonym w elektrodę z wolframu oraz w osłonie z argonu lub innego gazu ochronnego w zależności od rodzaju materiału. Nasi specjaliści zalecają stosowanie czerwonych elektrod wolframowych do stali / stali szlachetnej, czarnych do stali i żeliwa oraz złotych i szarych do stosowania uniwersalnego. W zależności od grubości blachy, zalecamy następujące elektrody z wolframu

 • Blacha cienka (0,5-1mm) = elektroda o grubości 1,6 mm
 • normalna (1-6mm) = elektroda o grubości 2,4 mm
 • gruba (ponad 6 mm) = elektroda o grubości 3,2 mm
MMA - Tutaj następuje połączenie najnowocześniejszej technologii inwertorów na małych powierzchniach. Dzięki temu możemy spawać elektrodami o grubości do 4,2 mm w doskonałej jakości. Dzięki niezwykle małej wadze, urządzenie nadaje się doskonale zarówno do lekkich prac montażowych, jak i szczególnie ciężkich prac budowlanych. Automatyczne dopasowanie energii zapłonu (zarówno w trybie HF jak i LIFTARC) zapewnia najlepsze cechy zapłonu.
ZAPŁON HF - jest to bezdotykowy zapłon wysokiej częstotliwości wykorzystywany w spawaniu TIG, co zapewnia bardzo czysty punkt początkowy spawania.
AC/DC - Dzięki temu inwerterowi, możemy spawać do 333 Amperów z wykorzystaniem 60% efektywnej mocy prądu stałego (DC) lub zmiennego (AC). Dzięki temu urządzenie może spawać dowolne metale. Do spawania metali lekkich, jak np. aluminium i tytan, wykorzystujemy prąd AC a do spawania stali budowlanej i samochodowej prąd DC. Urządzenie wykorzystuje ponadto Technologię MOS-FET. W porównaniu ze zużytą energią otrzymujemy nieproporcjonalnie dużą moc. Wynikiem tego jest 93% skuteczność działania!
CLEAN WD - Regulacja prądu dodatniego i ujemnego w celu uzyskania różnego stopnia wtopienia spawu w materiał. Ma to jednakże znaczenie tylko podczas spawania aluminium.
ANTI-STICK - Funkcja ta zapobiega stopieniu się elektrody, ponieważ natężenie prądu jest automatycznie zmniejszane.
PULSE FQ - Częstotliwość ruchu fal w jednostce czasu (przy spawaniu pulsacyjnym)
PULSE DUTY CYCLE - regulacja cyklu pracy prądu pulsacyjnego.
Tryb 2 TAKT - Czynność spawania jest inicjowana poprzez przyciśnięcie włącznika palnika po którego zwolnieniu urządzenie przechodzi w tryb DOWN SLOPE. Jeśli w trybie DOWN SLOPE lub POST TIME ponownie naciśniemy włącznik palnika, spawanie rozpocznie się na nowo.
Tryb 4 TAKT - Czynność spawania jest inicjowana poprzez przyciśnięcie włącznika palnika, i dopiero po jego ponownym wciśnięciu uaktywniana jest funkcja DOWN SLOPE.
BASE CURRENT - Prąd o niskim natężeniu. Działa tylko przy włączonym trybie spawania pulsacyjnego. Służy do tego aby podczas spawania pulsacyjnego zmieniać tryby natężenia prądu z normalnego (CURRENT) na prąd o niskim natężeniu.
DOWN SLOPE - Automatyczne bezstopniowe zredukowanie prądu spawania po wygaśnięciu łuku płomienia w celu zapobieżenia powstaniu nieprawidłowych połączeń spawalniczych. Regulowana z sekundową dokładnością.
POST TIME - Czas zwalniania strumienia gazu regulowany z sekundową dokładnością. Regulacja ta jest ważna w celu wychłodzenia stopionego a zespawanego materiału i jego ochrony przed utlenieniem.
HOT-START - Funkcja pozwala na zapłon łuku elektrycznego w przypadku problematycznych elektrod, ponieważ napięcie przy starcie jest automatycznie zwiększane. Po zainicjowaniu zapłonu, urządzenie automatycznie przełącza się na wcześniej ustawione napięcie.
ARC FORCE - W przypadku spawania elektrodami z użyciem elektrod bazowych dochodzi do przechodzenia spawanego materiału w stan płynny, Aby zainicjować szybsze przejście w taki stan, należy zwiększyć natężenie prądu w momencie gdy łuk elektryczny staje się zbyt krótki.
GAZ OCHRONNY - Dla spawania WIG / TIG, konieczny jest gaz ochronny (np. Argon)
Przyłącze masy na zaciskach - tutaj podłącza się zacisk masowy którego drugi koniec łączy się z przedmiotem spawanym.
PRZYŁĄCZE REGULACJI PEDAŁEM NOŻNYM - Urządzenie może być sterowane na odległość pedałem nożnym. Pedał ten można otrzymać u nas.

 

 Gwarancja na 36 miesięcy Możliwość zwrotu przez 10 dni Wystawiamy fakturę VAT/paragon

 

Opinie o produkcie (0)

Submit
Menu Szukaj więcej więcej
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl