Spawarka Stamos Eco S-WIGMA 225PMH

Dostępność: brak towaru
Cena: 2 041,20 zł 2041.20
Cena netto: 1 659,51 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.91667
Producent: Stamos
Kod produktu: MP10020035

Opis

Spawarka Stamos Eco S-WIGMA 225PMH to narzędzie spawalnicze z linii produktów Stamos Germany Eco. Łączy w sobie zaawansowaną technologię, dużą wydajność i nowoczesny wygląd. Maszyna doskonale sprawdzi się podczas profesjonalnych zadań w produkcji i rzemiośle oraz przy pracach warsztatowych i hobbistycznych.

Jest to najwyższej klasy inwertorowy prostownik spawalniczy, który umożliwia spawanie w dwóch trybach: TIG i MMA. Zastosowanie technologii MOSFeT pozwala uzyskać dużą moc wyjściową urządzenia przy jego niewielkich wymiarach i wadze.

Podczas spawania metodą TIG możliwe jest użycie funkcji PULS. Opcja ta ogranicza wprowadzanie ciepła do spawanego materiału, co sprawdza się podczas obróbki cienkich blach. W spawarce S-WIGMA 225PMH zastosowano bezdotykowe zajarzenie łuku, dlatego też podczas rozpoczynania spawania nie dochodzi do styku elektrody z materiałem. Ma to wpływ na jakość spoiny, która nie zostaje zanieczyszczona wolframem z elektrody.

Spawanie metodą otuloną (MMA) wspomagane jest przez 3 funkcje. Ich podstawowym zadaniem jest:

  • ułatwienie rozpoczęcia spawania (Hot Start),
  • jego kontynuowanie poprzez stabilizację łuku elektrycznego (ARC-Force),
  • zapobieganie zbytniemu rozgrzaniu się elektrody w momencie styku ze spawanym materiałem (Anti Stick).

W spawarce inwertorowej Stamos Eco zastosowano elektrozawór gazu, dzięki któremu nie ma konieczności stosowania uchwytów z zaworkiem. W ten sposób możliwa jest regulacja czasu wypływu gazu po spawaniu. Natomiast funkcja regulacji czasu opadania prądu pozwala ograniczyć powstawanie kraterów na zakończeniach spoin.

Przejrzysty panel sterowania umożliwia szybką i intuicyjną obsługę. Duże przyciski i pokrętła zapewniają dogodną zmianę parametrów, w tym także płynną regulację prądu, bez konieczności ściągania rękawic ochronnych. Jest to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale przede wszystkim bezpieczne dla operatora spawarki. Wyraźny wyświetlacz ułatwia szybkie odczytanie parametrów nawet w zaciemnionych pomieszczeniach.

Maszyna cechuje się niewielkim rozmiarem i wagą, a wyposażenie jej dodatkowo w poręczny uchwyt ułatwia transport i zwiększa mobilność. Spawarki z serii Eco charakteryzują się nie tylko solidnym wykonaniem oraz dużą wydajnością. Poprzez zastosowanie w produkcji ekologicznych materiałów są one energooszczędne i podatne na recykling.

Spawarka Stamos Eco S-WIGMA 225PMH cechuje się wytrzymałą obudową, zaawansowaną technologią ułatwiającą pracę oraz ciekawym designem. Jesteśmy pewni wysokiej jakości naszego sprzętu, dlatego też na prezentowaną maszynę oferujemy długookresową gwarancję.

Spawarka sprzedawana jest z niezbędnym okablowaniem do pracy w trybie TIG i MMA. Dodatkowo dla zapewnienia dłuższej i bezkosztowej eksploatacji, w pakiecie znajdują się części eksploatacyjne. W zestawie wraz ze spawarką Stamos Eco S-WIGMA 225PMH znajduje się:

  • Uchwyt spawalniczy TIG 4 m
  • Uchwyt spawalniczy MMA 4 m
  • Przewód z zaciskiem masowym 4 m
  • Części eksploatacyjne (dysze porcelanowe, tuleje zaciskowe, długi korek)

 

Model S-WIGMA 225PMH
Nr katalogowy 2035
Stan artykułu Nowy
Znamionowe napięcie wejściowe 230 V, 1-Fazowe
Częstotliwość sieciowa 50 / 60 Hz
Znamionowy prąd wejściowy 17,4 A
Maksymalny prąd wejściowy 24,6 A
Moc wejściowa znamionowa 3,8 kVA
Moc wejściowa maksymalna 5,4 kVA
Napięcie biegu jałowego 56 V
Prąd spawania TIG DC 10 - 225 A
Prąd spawania MMA 10 - 225 A
Znamionowy cykl pracy 60 %
Prąd spawania w cyklu pracy 100 % 174 A
Prąd spawania w cyklu pracy 60 % 225 A
Prąd impulsu (tryb pulse) 10 - 225 A
Częstotliwość impulsów w trybie DC 0,5 - 300 Hz
Wypełnienie impulsu 10 - 90 %
Elektrozawór gazu Tak
Czas wypływu gazu przed spawaniem 0 - 1 s
Czas wypływu gazu po spawaniu 1 - 10 s
Czas opadania prądu (Down Slope) 0 - 10 s
Średnica elektrody TIG 1 - 3,2 mm
Średnica elektrody MMA 2 - 4 mm
Zapłon TIG HF
ARC-Force Tak
Hot Start Tak
Anti Stick Tak
Przełącznik zmiany trybu 2 i 4 TAKT Tak
Chłodzenie obudowy Wentylator
Sposób chłodzenia uchwytu Powietrze
Grubość spawalna 0,5 - 8 mm
Współczynnik mocy 0,93
Sprawność (w warunkach znamionowych) ≥0,85
Klasa izolacji F
Konstrukcja zgodna z EN 60974-1
Zgodność z EG CE
Stopień ochrony IP21S
Wymiary (DxSxW) 55 x 38 x 22 cm
Waga 17,3 kg
Wymiary wysyłki (DxSxW) 65 x 46 x 35 cm
Waga wysyłki 24 kg

 

MOSFeT - technologia ta zapewnia najwyższą wydajność, przy niewielkich wymiarach i masie urządzenia. Wynikiem jest sprawność na poziomie 93%! Prąd spawania jest bardzo stabilny, co zapewnia doskonałą spoinę.
CERTYFIKATY - spawarka została wykonana według surowych norm europejskich oraz przeszła badanie pod kątem zgodności z CE oraz RoHS.
BEZDOTYKOWE ZAJARZENIE ŁUKU HF - określa bezstykowe zajarzenie łuku elektrycznego w trybie TIG z wykorzystaniem wysokiej częstotliwości, co umożliwia utworzenie czystego punktu początkowego spoiny.
ANTI STICK - funkcja ta zapobiega rozgrzaniu elektrody podczas przyklejenia do materiału, ponieważ natężenie prądu zostaje automatycznie zmniejszone.
HOT START - funkcja ta ułatwia zainicjowanie łuku elektrycznego, poprzez chwilowe zwiększenie prądu spawania w momencie zajarzenia łuku elektrycznego. Po zapłonie prąd spawania wraca do ustawionej wartości.
ARC-FORCE - funkcja stabilizująca łuk elektryczny przy zmianach jego długości.
DOWN SLOPE - OPADANIE PRĄDU - czas, w którym wartość prądu wyjściowego spada z wartości prądu spawania, aż do zakończenia pracy.
WENTYLATORY - bardzo wydajne wentylatory zapewniają optymalne odprowadzenie ciepła podczas pracy spawarki.
UZIEMIENIE - z tyłu każdej spawarki znajduje się śruba z oznaczeniem uziemienia. Przed uruchomieniem urządzenie należy uziemić je za pomocą przewodu, którego przekrój nie może być mniejszy niż 6 mm.
WŁĄCZNIK / WYŁĄCZNIK
WIG / TIG - podczas spawania metodą TIG łuk elektryczny powstaje pomiędzy nietopliwą elektrodą wolframową, a materiałem spawanym. W celu ochrony elektrody wolframowej oraz spoiny stosuje się gazy obojętne (najczęściej argon). Spawanie metodą TIG można zastosować w przypadku wszystkich metali spawalnych. Wybór typu prądu, polaryzacji oraz gazu ochronnego zależy od rodzaju spawanego metalu.
PULSE TIG - oznacza spawanie TIG z funkcją pulsu. Funkcja ta pozwala zmniejszyć ilość dostarczanego ciepła do materiału. Idealnie nadaje się do spawania cienkich arkuszy blach.
PRZEŁĄCZNIK „4T / 2T” - w przypadku wyboru tej funkcji spawanie TIG dzieli proces na działanie „2T” (bez podtrzymania) oraz działanie „4T” (z podtrzymaniem). Funkcje „4T / 2T” są dostępne zarówno w trybie DC jak i AC.
FUNKCJA „2T” - oznacza rozpoczęcie spawania po naciśnięciu włącznika na uchwycie i zatrzymanie spawania po zwolnieniu przycisku.
FUNKCJA „4T” - naciśnięcie przycisku na uchwycie otwiera elektrozawór i następuje wstępny wypływ gazu oraz zajarzenie łuku elektrycznego. Po zapłonie prąd będzie miał wartość prądu początkowego. Po puszczeniu przycisku wartość prądu wyjściowego rośnie do wartości prądu spawania. Zatrzymanie procesu spawania następuje po ponownym szybkim naciśnięciu przycisku na uchwycie.
CURRENT - regulacja prądu głównego od 10 do 225 A.
ZŁĄCZE PRZEWODU MMA
PRZECIĄŻENIE / AWARIA - lampka zapala się w przypadku wystąpienia dwóch sytuacji:
1) jeżeli maszyna uległa awarii i nie może być eksploatowana.
2) jeżeli spawarka przekroczyła standardowy cykl pracy i został uruchomiony tryb ochrony przed przegrzaniem. W tym trybie należy pozostawić maszynę z włączonym zasilaniem. Jeżeli czerwona kontrolka zgaśnie, oznacza to, że urządzenie schłodziło się do temperatury eksploatacji i może być ponownie użytkowane.
PRZYŁĄCZE GAZU - do urządzenia podłączamy gaz, a jego przepływ jest uruchamiany elektrozaworem sterowanym przyciskiem na uchwycie.
NAPIĘCIE ZASILANIA - spawarka zasilana jest z jednej fazy (230 V +/- 10 %).
POST TIME - czas dopływu gazu po zaniku łuku elektrycznego.
ZŁĄCZE PRZEWODU MASY

 

 

 Gwarancja na 36 miesięcy Możliwość zwrotu przez 10 dni Wystawiamy fakturę VAT/paragon

 

Opinie o produkcie (0)

Submit
Menu Szukaj więcej więcej
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl